AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ'UN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI.

İl Millî Eğitim Müdürümüz sayın Seyfullah OKUMUŞ, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ'UN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI.

           18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı derken şimdi de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na ulaşmış olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Birbirimizden ayrı olsak da gönüllerimizin bir olduğu bir bayram daha geçirdiğimizden biraz burukluk da var tabi içimizde. Çünkü iyi ve kötü günlerde birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güçlü örneklerini sergileyen aziz milletimiz millî ve dinî bayramlarını ayrı geçirmeye alışamadı, bin yıl geçse de alışamaz.

         Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün 19 Mayıs 1919'da başlattığı, istiklâlimiz ve istikbâlimiz için verdiğimiz son büyük mücadelenin 101. yılında ecdadımızdan miras aldığımız birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, ülkemizi daha ferah kılmak için azimle çalışmamızı, geleceğe umutla bakmamızı sağlamaktadır.

         Sevgili gençler;

      Yaşlanması mukadder olan bir toplumun zindeliği, atılganlığı ve enerjisi bugün sizin üzerinizdedir. Yeni fikirler, aydınlık düşünceler, taze güç ve dinamik bir kuvvetle milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde, yolumuzu sizler aydınlatıyorsunuz.

      Yüreği vatan sevgisi ile dolu, ahlaklı ve imanlı; milletine, ailesine ve kendisine karşı sorumluluklarının bilincinde, yüksek ülküleri hedefleyerek yetişir ve kendinizi yetiştirirseniz milletimizin ve devletimizin bekası her zaman güvende olacaktır.

         Bu itibarla, yarınların teminatı olan sizlerin, daha iyi ve daha sorumlu yetişmeniz için var gücümüzle çalıştığımızı ifade etmek istiyorum.

       Bu vatan toprakları üzerinde daha güçlü, daha müreffeh, daha huzurlu nice uzun yıllar yaşayabilmek temennisiyle özellikle gençlerimizin, tüm meslektaşlarımın ve hemşerilerimin 19 Mayıs Atatürk' ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' nı kutluyorum.

        Vatan dediğimiz bu gök kubbenin altında nefes alabildiğimiz her anı kendilerine borçlu olduğumuz tüm öncü kuşakları, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.

            Ruhları şad olsun.

                                                                                                                                                                                   Seyfullah OKUMUŞ

                                                                                                                                                                                  İl Millî Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.