AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ'UN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlamıştır.
İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ'UN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Türk milletinin kurtuluş, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş mücadelesine başlamasının 102. yılına ulaşmış olmanın haklı gururunu ve tarifsiz mutluluğunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün 19 Mayıs 1919'da, Samsun'dan, vatanın her köşesine verdiği ses, Havza'da gürlemiş, Amasya'da körüklenmiş, Erzurum'da karara varmış, Sivas'ta bağımsızlığın ne pahasına olursa olsun gerçekleşeceğini ortaya koymuştur.

Mondros Limanı'ndan harekete geçen işgalci hevesler, çok şükür ki Samsun'dan atılan tarihi adımla yerin dibine batırılmış; Eskişehir, Kütahya, Afyon ve Aydın'dan sonra nihayet Ege'de denize süpürülmüştür.

Sevgili Gençler!

Ülkemizin müreffeh yarınları için umudumuz, gücümüz, güvencimiz sizlersiniz.

İstiklâl mücadelemizin başladığı 19 Mayıs' ın "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak ilan edilmesi ve ülkemizin dört bir yanında coşkuyla kutlanması, sizlere duyduğumuz bu güvenin göstergesidir.

Sizlerin "geleceğin Türkiye'sine ben nasıl katkı sağlarım" kaygısı ile her biri geleceğe ışık tutan tarihi hadiseleri iyi öğrenerek, onlardan sonuçlar çıkarmanız en önemli sorumluluğunuzdur.

Bunun yanı sıra, sizlere; mutlu, huzurlu ve donanımlı olmanız için her türlü desteğin verilmesi, iyi yetişmeniz konusunda önünüze çıkan sorunların giderilmesi de bizlerin görevidir.

Bu itibarla, yarınların teminatı olan sizlerin, daha iyi ve daha sorumlu yetişmeniz için var gücümüzle çalıştığımızı ifade etmek istiyorum.

19 Mayıs ruhunun bizlere bıraktığı tarihi mirasın, içinden geçtiğimiz salgın günlerinde dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik bağlarımızı daha da güçlendirmesini diliyor; aziz milletimizin ve siz değerli gençlerimizin bayramını içtenlikle kutluyorum.

Bizlere kutsal bir vatan emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve millî kahramanlarımıza rahmet diliyor, aziz hatıralarını şükran, minnet ve tazimle yâd ediyorum.

Ruhları şad olsun.

                                                                                                                                                                                                                              Seyfullah OKUMUŞ

                                                                                                                                                                                                                            İl Millî Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.