AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ'un 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı...

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ'un 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı...

Bugün 09 Eylül Pazartesi? Eğitim camiamızın en heyecanlı, en ümit verici günü?

 

857 okulumuzda 9856 derslikte, 14.647 öğretmenimiz ve l80.198 öğrencimiz ile her geçen yıl artan bir heyecanla 2019-2020 eğitim öğretim yılına başlıyoruz.

 

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

En büyük güç kaynağımız sizlerin varlığıdır. Kutlu medeniyet yürüyüşümüzde, çocuklarımıza olan ilginiz, sevginiz ve merhametiniz insanımızı ve insanlığı imar edecektir. Emeklerinizi ve gayretli çalışmalarınızı her platformda anlatmaktan büyük keyif aldığımı özellikle ifade etmek istiyorum. Bu doğrultuda öğrenci merkezli sosyal sorumluluk projelerinin, öğrenme ortamlarını daha verimli hale getiren her türlü çalışmanın destekçisi ve takipçisi olmak isteğimi, bu alandaki heyecan ve kararlılığımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu onurlu görevi icra eden tüm öğretmen arkadaşlarıma yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum.

 

Saygıdeğer Okul Yöneticilerimiz;

Okullarımızı, bulunduğu sosyal ve mahalli yapının ortasına bir kültür merkezi olarak yerleştirme gayretinizi, huzurlu bir çalışma iklimi ve güven ortamı inşa etme çabanızı takdirle takip etmekteyim. Ziyaret ettiğim her okulda artarak devam eden çabanıza, çocuklarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlama gayret ve heyecanınıza ortak olmanın hazzını yaşıyorum. Cümlelerimin alt satırlarını yıl içerisinde göstereceğiniz performansla dolduracağınızdan emin olarak; hepinizin başarılı, huzurlu ve güvenli bir eğitim öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum.

 

Sayın Velilerimiz;

Çocuk yetiştirmek dünyanın en zor sanatıdır. Güzel bir eser için; hüner, beceri, sabır ve sevgi gerekir. Bu sanatın ilk dersi çocuklarımızı anlamaktır. Çocuklarımızın eğitim öğretim faaliyetlerindeki tutum ve davranışları bizim olduğu kadar sizlerin de eserdeki yansımasıdır. Bunun için sorumluluklarınızın farkında olarak, bizimle ekip çalışması içerisinde, düşüncelerimizi ve yönlendirmelerimizi önemsemenizi rica ediyorum. Her birini ayrı bir değer olarak gördüğümüz çocuklarımızı; çağın ihtiyaçlarına cevap verebilen, donanımlı, sağlam ve güçlü karakterler olarak yetiştirmek adına gösterdiğiniz çabalardan ve eğitim öğretim yılı içerisinde vereceğiniz katkılardan dolayı siz değerli velilerimize şimdiden teşekkür ediyorum.

 

Sevgili Öğrenciler;

Eğitim kelimesinin öznesi, yaşadığımız günün en anlamlı varlıkları sizlersiniz. Okul binalarımıza ruh veren, güzelleştiren, anlamlandıran cıvıltılarınız, arkadaşlıklarınız, koşuşturmacalarınız, oyunlarınız, tabi biraz da yaramazlıklarınızdır. Okullarımızı güzelce ve emek harcayarak sizler için hazır hale getirdik. Size olan inancımız çok büyük. Büyük özveri ile geçireceğiniz her eğitim öğretim yılı, hayatınızın yeni bir aşamasının ilk adımı aslında. Ümit ediyorum ki; bir yılınızı derslerinize çalışarak, öğrenerek, okuyarak ve araştırarak geçirecek ve hayatınızın bir sonraki aşamasına umut dolu bir başlangıç yapacaksınız.

 

 "İki günü birbirine eşit olan zarardadır" şiarı ile başladığımız yeni eğitim öğretim yılımızınÂdemoğlunu, beşikten alarak mezara kadar götürüp teslim eden, dünyanın en büyük mesuliyetine sahip insan olan öğretmenlerimize, geleceğe dönük umutlarımızın kaynağı, ülkemizin güvencesi, varlığımızın, değerlerimizin, kültürümüzün teminatı olan öğrencilerimize, nitelikli, güvenli ve sağlıklı bir eğitim öğretim ortamı sağlama konusunda bizlere destek olan velilerimize hayırlar ve başarılar getirmesini diliyorum.

 

          Seyfullah OKUMUŞ

           İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.