AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ'UN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ'UN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI.

Topraklarımıza hunharca saldıranlara karşı dalgayı kırıp yeniden dalga kurduğumuz tarihin başlangıcı, müreffeh bir geleceğin, onurlu bir hayatın ve güçlü bir devlet olmanın güvencesi olan Cumhuriyet'imizin 97. yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve gururu içindeyiz.

İşgal ve esarete boyun eğmeyen aziz milletimiz, geçmişin ilham ve muzaffer ruhuyla mücadele azmini kamçılamış, kutlu varlığını sömürge yapmak isteyen işgalcilere karşı bağımsızlığını elde etmiş, kendi geleceği hakkında tek söz ve yetkinin yine kendisinde olacağına dair kararlılığını dünyaya göstererek yol haritasını çizmiştir.

Böylece 29 Ekim 1923'te Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde cumhuriyet ilan edilerek binlerce yıllık devlet geleneğimizin son fidanı dikilmiştir. Bu fidanın toprağı cennet yurdumuz, güneşi ay yıldızlı bayrağımız, havası-suyu milletimiz, ruhu da milletimizin iradesi olmuştur.

97 yılın sonunda devletimiz kendi gövdesiyle birlikte geniş bir alanda güvene, huzura ve umuda gölge olarak; bir yandan köklerine daha sıkı sarılan, diğer yandan semaya doğru daha fazla yükselen ulu bir çınar olma yolunda büyümesine, gelişmesine devam etmektedir.

Cumhuriyeti kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının devletimiz için belirledikleri, eğitim camiası olarak bizim de bunu vasiyet olarak aldığımız "muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak" hedefinden bir an olsun sapmadan cennet yurdumuza nefer, ay yıldızlı bayrağımıza rüzgâr, aziz milletimize rehber olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz.

        Bu duygu ve düşüncelerlemeslektaşlarımın, hemşerilerimin ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı içtenlikle kutluyorum.

        Destansı bir mücadele ile fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini temin eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kurucu kahramanları hürmetle ve minnetle anıyorum.

       Vatan uğruna gözlerini kırpmadan hayatlarını feda eden kahraman şehitlerimize rahmet, aldığı yaralarıyla ve kaybettiği uzuvlarıyla gazilik gibi üstün bir mertebenin sahibi olan bütün vatan evlatlarına afiyetler diliyor, hepsini tazimle yâd ediyorum.

         İsimleri baki, ruhları şad, mekânları cennet olsun.

                                                                                                                                                                                                                       Seyfullah OKUMUŞ

                                                                                                                                                                                                                İl Millî Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.