AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ'UN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI...

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle bir mesaj yayımlamıştır.
İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ'UN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI...

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli insanlarımızla ilgili sorumluluk, duyarlılık, bilinç ve farkındalık düzeylerinin yeniden değerlendirilmesine, yeni baştan gözden geçirilmesine vesile olmaktadır.

Engellilik insani bir halin özeti olup herkesin, her an "aday" olduğu bir durumdur. Onun için şayet gerçek bir engel varsa o da kalplerdeki tortular, zihinlerdeki pürüzler, vicdandaki lekelerdir.

Engelli insanlarımızın, hayatlarını huzur ve güven içinde sürdürebilmeleri, kendi kendilerine yetebilecek kıvam ve kabiliyete sahip olabilmeleri başlıca hedefimiz; onları mağdur ve meşgul eden tüm pürüzleri ortadan kaldırmak en insani görevimizdir.

Bunun için bizler okullarımızı onlara uygun hale getiriyor, okullarımızda onlara her türlü imkânı karşılamak için çaba sarf ediyor, uygulama sınıflarımızda onları hayata hazırlamaya çalışıyoruz.

Engelsiz bir Türkiye, engelsiz bir toplum, engelsiz bir gelecek için sorumluluk şuurumuz, empati kültürümüz, dayanışma ve yardımlaşma duygumuz her daim canlı ve aktiftir.

Engelli insanlarımızı; eğitimin ve hayatın öznesi haline getirmek, hayatın akışına çaresizce kapılan değil, bizatihi yön veren bir konuma taşımak için herhangi bir aralıkta değil her zaman onların yanındayız.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde tüm engelli insanlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyor, hepsine birden huzur, başarı ve esenlik dolu yıllar diliyorum.

Onları sadece bugün değil, nefes alıp verdiğimiz her an hatırımızdan çıkarmadığımızı, çıkarmayacağımızı özellikle bilmelerini ümit ve temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                               Seyfullah OKUMUŞ

                                                                                                                                                                                              İl Millî Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.