AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ'UN YENİ YIL TEBRİK MESAJI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, yeni yıl münasebetiyle bir tebrik mesajı yayımlamıştır.
İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN OKUMUŞ'UN YENİ YIL TEBRİK MESAJI

        2020 yılını 2021'e devir teslim günündeyiz. Tek dileğim değil belki ama en büyüğü, okullarımızda öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle en kısa sürede tekrar buluşmak.

       Biz eğitimciler için yeni bir takvim yılı bir şey; fakat okulların açıldığı tarih çok şey ifade eder. Onun için bizler Ocak ayından çok, Eylül ayını yeni yılın başlangıcı olarak görürüz. Tüm yılımızı öğrencilerin derslere başladığı tarihe, yarıyıl tatiline, ikinci ders dönemine göre planlarız.

     Sınıf kitaplığımızda, eğitim dosyamızda veya çalışma odamızda bir "iş günü takvimi" her zaman basılı durur. Anlatacağımız dersleri, yetiştireceğimiz konuları, yapacağımız etkinlikleri bu takvime bakarak uygularız.

       Yani bizler tüm ânımızı, günümüzü, ay ve yılımızı öğrencimizin eğitim-öğretim yolculuğuna göre organize ederiz.

       Tabi geçtiğimiz Mart ayından bu yana her yanımızı saran salgın musibeti önceliklerimizi değiştirdi, tecrübelerimizi çeşitlendirdi. Bu sürecin en çok akılda kalan kısmı; teknolojinin işe koşularak, eğitimin okulda değil de, uzaktan, evde devam etmesi oldu. Bu durum gönlümüzü yaraladı; fakat eğitim kubbesini ayakta tutan kilit taşının "öğretmen" olduğunu bir kez daha bizlere gösterdi.

       Uzaktan eğitimi son hızla sürdürsek de bizim en büyük özlemimiz, eğitime, okullarda, öğrencilerimizle, yüz yüze devam etmektir.

       Onun için, yeni yılın eskisinden daha iyi olması şeklindeki tüm mesajların yanında, biz eğitimcilerin bir dilek ve temennilerini de buraya ilave etmek istiyorum.

       "Cıvıltılarıyla, koşuşturmacalarıyla, oyunlarıyla, tabi biraz da yaramazlıklarıyla binalarımıza ruh veren, güzelleştiren, anlamlandıran öğrencilerimizle, 2021 yılında, sağlıkla ve güvenle tekrar okullarımızda bir araya gelmek istiyoruz."

         Son cümleden olarak, tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz, hemşerilerim ve insanlık için sağlıklı, huzurlu, hayırlı ve mutlu bir yıl olmasını temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                                                             Seyfullah OKUMUŞ

                                                                                                                                                                                                                            İl Millî Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.