AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, "ÖĞRETMENLER İÇİN SALGIN SONRASI BİR YENİLENME ARACI: HAYAT BOYU ÖĞRENME" Projesi Seminerine Katıldı

İl Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ,

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, Türkiye genelindeki 55 ilden 256 öğretmenimiz ile ilimizde görev yapan lisansüstü ve doktora eğitimlerine devam eden öğretmenlerimiz için düzenlenen çevrim içi seminere katıldı.

Hayat boyu öğrenmeyi yaygınlaştırarak öğretmenlerimizin öğrencilerine olan olumlu etkilerini en üst seviyeye çıkarmak ve hayat boyu öğrenme felsefesinin öğretmenlerden öğrencilere aktarılarak dalga etkisiyle tüm eğitim paydaşları arasında yayılmasına katkı sağlamanın hedeflendiği seminer, Müdürlüğümüz ve Adnan Menderes Üniversitesi işbirliğiyle TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri kapsamında hazırlanan "ÖĞRETMENLER İÇİN SALGIN SONRASI BİR YENİLENME ARACI: HAYAT BOYU ÖĞRENME" projesine dönük olarak gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Sayın Nuri Karasakaloğlu'nun da katıldığı çevrim içi (online) seminerde, Adnan Menderes Üniversitesi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ile Yıldız Teknik Üniversitelerinden alanında uzman akademisyenler, engin bilgi ve desteklerini esirgemeyerek öğretmenlerimize eğitimler verdi.

Konuşmasında "Bana göre eğitim sadece belirli bir zaman diliminde okula devam edip ve bu süre zarfında bireylerin öğrenmelerini sağlamak değil bilakis kişinin son nefesine kadar öğrenmesini ve her türlü eğitim ortamından fayda sağlama biçimidir" diyen Sayın OKUMUŞ, daha sonra müdürlüğümüzün Hayat Boyu Öğrenme kavramı üzerinde büyük bir hassasiyetle durduğunu belirterek bugünkü seminere katılan eğitim meşalesi hiç sönmeyen, hayat boyu öğrenmeyi şiar edinmiş öğretmenlerimize ve seminere katkı sağlayan ulusal ve uluslararası saygınlığı bulunan akademisyenlerimiz ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi nezdinde Eğitim Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Sayın Nuri Karasakaloğlu'na ayrı ayrı teşekkür etti.

 

16-11-202116-11-202116-11-202116-11-202116-11-202116-11-202116-11-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.