AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'tan Mehmet Akif Ersoy'un 85. Ölüm Yıldönümü Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'tan Mehmet Akif Ersoy'un 85. Ölüm Yıldönümü Mesajı

Bugün 27 Aralık 2021. Yazdığı makaleleriyle ve Safahat'ıyla, hak ve hakikat uğruna verdiği mücadeleleri ile mütefekkir olarak yolumuzu her zaman aydınlatan İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'un 85. Ölüm yıldönümü.

Türk Toplumunun değerlerini çok iyi bilen Vatan Şairimiz Mehmet Akif ERSOY, gönül ve ruh dünyasını yansıttığı eşsiz eseri İstiklal Marşı'yla duygu ve düşüncelerimize her zaman en iyi şekilde tercüman olmuştur. O, sırtında giyecek paltosu olmasa dahi TBMM'nin verdiği ödülü reddedip İstiklal Marşımızı "Milletin malıdır" diyerek Türk Milletine ve kahraman Türk ordusuna armağan edecek kadar ince ruhlu ve büyük dava adamıdır. "Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" diyerek de, istiklal mücadelesinin ve ödenen bedellerin büyüklüğünü dile getiren en önemli vatan şairlerimizdendir.

O zorlu milli mücadele dönemlerinde dahi bir an olsun inancını kaybetmeden Anadolu'yu karış karış dolaşarak halkımıza güç ve moral aşılamış ve yazmış olduğu İstiklal Marşı da kaleminden çıkıp milletimize mal olmuştur.

Bu vesile ile her dizesi ile milli mücadele ruhunu iliklerimize kadar hissettiren İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u ebediyete İrtihalinin 85. Sene-i Devriyesinde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Seyfullah Okumuş

İl Milli Eğitim Müdürü

27-12-202127-12-202127-12-202127-12-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.