AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Mesajı

İl Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un 12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Mesajı

Ülkemizde her yıl 12-18 Aralık günlerini kapsayan hafta, "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası" olarak (daha çok bilinen adıyla "Yerli malı Haftası") kutlanmakta ve buna dönük olarak çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Yerli mallarının üretilmesi ve kullanılması öneminin vurgulandığı ve toplumsal tutum bilincinin gelişmesinin amaçlandığı bu hafta, 1946 yılından itibaren Yerli Malı Haftası olarak kutlanmakta iken 1983 yılında alınan kararla adı Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak değiştirilmiştir.

Okullarımızda kutlanan bu hafta süresince öğrencilerimize yerli mallarını tüketime bilincinin yerleşmesi için birbirinden farklı etkinliklere yer verilir ve bunun yanı sıra tutumlu olmaları ile yatırım yapmanın ülkemiz açısından önemini kavramalarına dönük faaliyetler yürütür.

Tutumlu olmak ve yerli mallarını alma ve kullanma alışkanlığı özellikle küçük yaşlarda kazanılır. Örneğin daha küçük yaşta boşa akan suyu veya boşa yanan lambayı kapatmayı öğrenen ve kavrayan bir öğrenci ilerleyen yaşlarda da bu güzel alışkanlığını devam ettirir.

Dolaysıyla okullarımızda kutlanan bu anlamlı haftanın ülkemiz açısından aslında çok önemli olduğunu vurgulayarak, yarının büyükleri çocuklarımızda yerli mallarının kullanılma alışkanlığı ile tutumlu olmalarının kazandırılmasında başta ailelerimiz olmak üzere öğretmeninden mühendisine toplumun her kesimine büyük bir sorumluluğun düştüğünü hatırlatmak isterim.

12-18 Aralık "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası" kutlu olsun.

 

Seyfullah OKUMUŞ

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.