AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantımız Yapıldı…

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantımız Yapıldı…

018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU Başkanlığında; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve 17 İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün katılımlarıyla Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıda ilçelerimiz bazında yeni eğitim-öğretim yılının sorunsuz ve verimli bir şekilde geçirilebilmesi için yapılan hazırlık çalışmaları, akademik başarıyı artırıcı tedbirler, sosyal ve kültürel faaliyetlere öğrencilerimizin azami katılımlarının sağlanması, il genelinde uygulanan ve yeni uygulamaya konacak projelerin içeriklerinin sunulması ile geçtiğimiz eğitim öğretim yılında yapılan merkezi sınavlarda ilçelerimizin dersler bazında başarılarının değerlendirilmesi yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU toplantıda; eğitim-öğretimin okul-öğretmen-öğrenciler ve velilerle bir bütün olduğunu bu anlamda yapılan her olumlu çalışmanın öğrencilerimizin gerek eğitiminde gerekse geleceğinin şekillenmesinde çok önemli rol oynadığını belirterek,

“Bizler çocuklarımız ve onların geleceği için buradayız. Okullarımız fiziksel anlamda çok katlı binalar olmasından öte öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile anlam kazanmaktadır. Akademik bilgilerini huzurlu bir çalışma ortamında öğrencilerine aktarabilen bir öğretmen bizim için geleceğe hazırladığımız çocuklarımızın garantisidir. Benim gözümde öğretmen başarısı sadece akademik sınav başarısı ile değil; huzurlu bir okul ortamında öğrencisinin başına dokunduğu, elini omzuna koyduğu her an ile ölçülür. Okul ortamında ılımlı bir çalışma ikliminin oluşması, kurum kültürünün yerleşerek okullarımızın çocuklarımızın ikinci evi haline gelmesini sağlayacak olanlar ise siz ilçe idarecilerimizin önderliğinde okul müdürlerimizin görevidir.

Çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanını seven ve sahiplenen bir nesil olarak yetişmesinde bu hususların çok önemli olduğunu düşünerek, sizlerin çalışmalarınızı bu minvalde yoğunlaştıracağına inanıyorum” dedi.

 

07-09-201807-09-2018

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.