AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Köşk İlçemizde Yapıldı…

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Köşk İlçemizde Yapıldı…

 

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU Başkanlığı’nda İl Müdür Yardımcısı Ahmet Tansel SARAYKÖYLÜOĞLU, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kürşat DEMİRKIRAN ve 17 İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün katılımı ile Köşk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde yapıldı.

 

 

 

Merkezi Sistem Sınavları Sonuçlarının (TEOG) ilçeler ve dersler bazında değerlendirmesine ait sunumu İl Müdür Yardımcımız Ahmet Tansel SARAYKÖYLÜOĞLU tarafından yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU; bu alandaki akademik başarının arttırılması için dersler bazında kazanım eksiklikleri doğrultusunda çalışmalar yapılması, öğrenci merkezli çalışılması, ev ziyaretleri ve kitap okuma saatlerine önem verilmesi gerektiğini ifade etti. Eğitim-öğretim sürecinin kurumsallaşmış bir yapı kazanması beklenen okullarımızda sadece okul yönetimi ve ilgili branş dersleri öğretmenlerinin gayretleriyle değil aynı zamanda rehber öğretmenlerin de öğrencilerimize “etkili ders çalışma yöntem ve teknikleri, zaman yönetimi” gibi alanlarda seminerler vererek desteklemesi ayrıca okul-veli-öğretmen işbirliğinin çok iyi bir şekilde kurulması gerektiğini belirtti.

 

 

 

İlimiz genelinde tüm ilçelerimizdeki okullarımızda devam eden Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nda özellikle EBA üzerinden yapılan çalışmaların bu konuda etkin ve önemli olduğu üzerinde durulurken, bu kursların verimliliğine ait takibin tüm ilçe milli eğitim müdürlerinin sorumluluğunda olduğu da ifade edildi.


10-04-201710-04-201710-04-2017

 

 

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.