AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı…

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Yapıldı…

27 Mart 2018 Salı günü İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’nun Başkanlığında Müdürlüğümüz Toplantı Salonu’nda 17 İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün katılımıyla yapıldı.

 

Toplantıda; Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şubesi tarafından hazırlanarak ilimiz genelinde 29.03.2018 tarihinde uygulanacak olan LGS Deneme Sınavı hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize bilgi verilerek sınavların sorunsuz ve amacına uygun bir şekilde yapılarak tamamlanması noktasında hassasiyet gösterilmesi üzerinde önemle duruldu.

 

Ortak Sınavlar hakkında bilgi paylaşımının yapıldığı toplantıda ayrıca 2018 Yılı LGS Sınav Sisteminin uygulanması aşamalarında dikkat edilecek hususlar ve özellikle öğrencilerimize bu konuda doğru bir şekilde rehberlik edilmesi gerektiği vurgulandı.

 

Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ABİDE (Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi) Projesi hakkında ayrıntılı bir şekilde sunum yapılan toplantıda; proje ile farklı soru türleri kullanılarak öğrencilerin üst düzey zihinsel özelliklerine sahip olma durumlarının belirlenmesinin amaçlandığı ve bunun sonucunda da ulusal düzeyde bir izleme-değerlendirme sisteminin kurulmasının planlandığı belirtildi.

 

İlimiz genelinde 8.Sınıflar Ortak Sınavlar Kazanım Değerlendirme Sınavları sonuçlarının ilçeler ve dersler bazında analizlerinin paylaşıldığı toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU; akademik başarı açısından yapılan deneme sınavlarının resmi sınav sonuçları için ışık tutacağını ve il genelinde Müdürlüğümüz Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şubesi tarafından hazırlanarak uygulanan bu sınavlara gerekli hassasiyetin gösterilmesini isteyerek, özellikle ilçelerimize okul, ders, şube ve hatta öğrenci bazında gönderilen değerlendirme sonuçlarının Müdürler Kurulu Toplantılarında ayrıntılı bir şekilde ele alınarak öğrencilerimizin eksik kazanımlarının resmi sınav tarihlerine kadar öğretmenlerimiz tarafından tamamlanarak bitirilmesi açısından önem kaydettiğini ifade etti.

28-03-201828-03-201828-03-2018

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.