AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İNTİHARI ÖNLEME VE FARKINDALIK SEMİNERLERİ İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYFULLAH OKUMUŞ'UN KATILIMLARIYLA BAŞLADI

İNTİHARI ÖNLEME VE FARKINDALIK SEMİNERLERİ İL MÜDÜRÜMÜZ SAYIN SEYFULLAH OKUMUŞ'UN KATILIMLARIYLA BAŞLADI

Alanlarında zaten uzman olan öğretmenlerimizin uzmanlıklarını geliştirici ve toplumsal meselelerin çözümündeki yetkinliklerini arttırıcı çalışmalarımız devam ediyor. İlimiz genelinde görev yapan rehber öğretmenlerimiz ile psikolojik danışmanlarımıza yönelik olarak İntihar vakalarını önlemek ve bu konuda alınabilecek tedbirler ile farkındalık oluşturulması amacıyla bilgilendirme seminerlerimiz başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un katılımlarıyla başlayan ve 4-11 Ocak 2022 arasındaki tarihlerde Aydın Sosyal Bilimler Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen olan seminerlere ADÜ Psikoloji Bölümünden Klinik Psikolog Tolga Köskün, ADÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Birimi hocalarından Prof. Dr. Yalçın Özdemir ve Aydın İl Sağlık Müdürlüğü "Umut Yaşam Destek Birimi" Psikoloğu Onurcan Gümüşburun bilimsel birikimleri ve tecrübeleri ile katkı sağlayacaklar.

İntihar ile ilgili okullarda ipuçlarını yakalama ve uygulanabilecek anketler ile görüşmelerde dikkat edilecek konulara değinecek olan ADÜ Psikoloji Bölümünden Klinik Psikolog Tolga Köskün travma sonrasında yapılması gereken çalışmalar konusundaki bilgilerini öğretmenlerimizle paylaşacak.

Diğer hedefleri de intiharı önleme çalışmalarının etkin bir şekilde yürütülmesi ve kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi olan seminerlerde, Aydın İl Sağlık Müdürlüğünden "Umut Yaşam Destek Birimi" Psikoloğu Onurcan Gümüşburun, kurumu ve birimini tanıtarak yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunacak.

Konuların enine boyuna ele alınacağı seminerlerde ADÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık birimi hocalarından Prof. Dr. Yalçın Özdemir, rehber öğretmenlerimiz/psikolojik danışmanlarımıza  pozitif psikoloji kapsamında;

  • ü  mutluluk arayışı
  • ü  pozitif duygular
  • ü  insanların güçlü özellikleri
  • ü  pozitif sağlamlık
  • ü  kendini toparlama
  • ü  yaşam kalitesi
  • ü  psikolojik sağlamlık konularında bilgilendirme yapacak.

Ayrıca ikinci dönemin başında Prof. Dr. Yalçın Özdemir ile velilere yönelik ebeveyn eğitimlerine de devam edilecektir.


04-01-202204-01-202204-01-202204-01-202204-01-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.