AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSE ÖĞRENCİLERİNE BECERİ VE KAZANIM TEMELLİ KAYNAK DESTEĞİ

Kovid-19 salgını sürecinde öğrenme kayıplarını en aza indirgemek için öğrencilere kaynak desteği sunulmaya devam ediyor. Bu kapsamdaki desteklere bir yenisi daha eklendi. 9. sınıfların ders çizelgelerinde bulunan derslerin alan, yaşam ve temel becerileri esas alan etkinlikleri içeren kaynaklar erişime açıldı.
LİSE ÖĞRENCİLERİNE BECERİ VE KAZANIM TEMELLİ KAYNAK DESTEĞİ

Etkinlikler, derslerin öğretim programları esas alınarak hazırlandı. 9. sınıflar için hazırlanan beceri temelli etkinlikler kaynağında Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, felsefe, matematik, fizik, kimya, biyoloji, İngilizce ve Almanca derslerine ait 2 bin 315 etkinlik bulunuyor.  

Ayrıca 9, 10 ve 11.sınıflara yönelik telafi amaçlı konu kazanım, kavrama etkinlikleri içeren kaynaklar da hazırladı. Bu kapsamda hazırlanan kaynaklarda da 350 etkinlik bulunuyor.   Etkinliklere eklenen kare kodlar aracılığıyla, öğrencilerin ders kitabında ilgili kazanımların işlendiği sayfalara ulaşmaları da sağlanıyor.  

"Desteğimiz giderek artacak"

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk şunları söyledi: "Tüm dünya gibi, Kovid-19 salgınından dolayı zorlu bir süreç yaşıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizde oluşabilecek öğrenme kayıplarını en aza indirebilmek için tüm birimlerimiz sürekli yeni destek kaynakları oluşturuyor. Bu kapsamda çok sayıda destek paketini daha önce paylaşmıştık. Şimdi bunlara bir yenisini ekliyoruz. 9. sınıf öğrencilerimizi beceri temelli etkinliklerle desteklemeyi amaçlayan 2 bin 315 etkinlik kaynağı ve 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerimize kazanım kavrama eksikliklerini telafi etmeye yönelik 350 etkinlikten oluşan iki farklı kaynağı bugün paylaştık. Bu desteklerimiz giderek artacaktır. Süreci koordine eden Bakan Yardımcımız Mahmut Özer'e ve sonuçta büyük emekleri olan Ortaöğretim Genel Müdürü'müz Cengiz Mete ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum."  

Kaynaklara ulaşmak için tıklayınız.

Almanca A 1.1 Beceri Temelli Etkinlik Kitabı

Biyoloji 9 Beceri Temelli Etkinlik Kitabı

Coğrafya 9 Beceri Temelli Etkinlik Kitabı

Felsefe 10 Beceri Temelli Etkinlik Kitabı

Fizik 9 Beceri Temelli Etkinlik Kitabı

Kimya 9 Beceri Temelli Etkinlik Kitabı

Matematik 9 Beceri Temelli Etkinlik Kitabı

Tarih 9 Beceri Temelli Etkinlik Kitabı

Türk Dili Edebiyatı 9 Beceri Temelli Etkinlik Kitabı

Matematik Modelleme Etkinlik Kitabı 9

İngilizce 9 Beceri Temelli Etkinlik Kitabı

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.