AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MALATYA ve ELAZIĞ'A YARDIM MALZEMESİ TAŞIYAN TIRIMIZ YOLA ÇIKTI

Valiliğimiz öncülüğünde koordine edilerek, velilerimizin desteğiyle temin edilen yardım malzemeleri depremden etkilenen Malatya ve Elazığ illerimize gönderildi.
MALATYA ve ELAZIĞ'A YARDIM MALZEMESİ TAŞIYAN TIRIMIZ YOLA ÇIKTI

Bir süre önce Aydın Valiliği tarafından Elazığ depreminde zarar gören vatandaşlara ve Suriye'nin İdlib kentinde yaşanan olaylar nedeniyle zor durumda kalanlara ulaştırılmak üzere, ilimiz genelinde bir yardım kampanyası başlatıldı.

Eğitim camiası olarak bu kampanyaya duyarsız kalınmadı ve Malatya ile Elazığ bölgesindeki vatandaşlarımıza yardımcı olmak için kolları sıvayarak 17 ilçemizden çeşitli gıda ürünlerinden oluşan yardım malzemeleri toplandı.

Çeşitli kurum/kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle toplanan malzemelerin gönderilmesi için 19.02.2020 tarihinde Efeler Kurtuluş Mahallesi'ndeki eski otobüs garajında uğurlama töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tören, Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger'in konuşması ile devam etti. Törenin ardından 28 tırlık yardım konvoyu yapılan dualar eşliğinde Malatya, Elazığ ve İdlib'e gitmek üzere yola çıktı.

Törene Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger ile beraber İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, çeşitli kurumların il müdürleri, belediye başkanları, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

20-02-202020-02-202020-02-202020-02-2020

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.