AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZE "İLK YARDIM" EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Müdürlüğümüz İş Sağlığı ve Güvenliği birimi koordinatörlüğünde "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında meslek liselerimizde görev yapan yönetici ve öğretmenler ile eğitim gören öğrencilerimize ilk yardım eğitimleri hızla devam ediyor.
MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİMİZE

Yaşam alanlarının içinde beklenmedik bir durumla karşılaşan bireylerin kaza yerinde ilk beş dakika içerisinde uygulayacağı etkili bir ilk yardım ile kaza sonuçlarının ağırlaşması önlenebilir. Bu nedenle kaza yerinde hızlı,  sakin ve bilinçli bir şekilde uygulanan ilk yardımın kazazede açısından önemi büyüktür. İlk yardım sayesinde birçok kişiye doğru müdahaleler yapılarak yaşamsal fonksiyonların sürdürülmesi sağlanabilir, hasta ya da yaralının durumunun kötüleşmesi engellenebilir ve iyileştirilmesi kolaylaşır.

Meslek liselerinde düzenlediğimiz ilk yardım eğitimleri sonunda öğrencilerimizde, öğretmen ve yöneticilerimizde ilk yardım bilincinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

29-03-202129-03-202129-03-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.