AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Mesleki Eğitim Uygulamaları İşbirliği Protokolü" İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ ve İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr.Osman AÇIKGÖZ Tarafından İmzalandıAydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aydın İl Sağlık Müdürlüğü arasında "Mesleki Eğitim Uygulamaları İşbirliği Protokolü"  imzalandı.

İmzalanan Protokol ile; Aydın İl sınırları içinde bulunan resmi ve özel Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri bünyesinde bulunan Sağlık Hizmetleri Alanı, Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı ile Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Alanı öğrencileri "İşletmelerde Mesleki Eğitim/Staj Uygulamalarını" İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı resmi ve özel sağlık kuruluşlarında yapacaklardır.

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin "İşletmelerde Meslek Eğitimi Derslerini" gerçek yaşam ortamlarında yapmaları önemlidir. Sağlık Alanında eğitim gören öğrencilerimizin mesleki gelişimleri için sağlık kurum ve kuruluşlarında yapacakları "İşletmelerde Mesleki Eğitim/Staj Uygulamaları" onların gerçek yaşam ortamlarında mesleklerini öğrenmeleri için büyük bir fırsat olacaktır.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aydın İl Sağlık Müdürlüğü arasında süresiz imzalanan "Mesleki Eğitim Uygulamaları İşbirliği Protokolü"sağlık alanı öğrencilerine mesleki eğitim/staj uygulamalarını ilimizdeki sağlık kurumlarında yapma imkânı sunarken ayrıca; düzenlenecek toplantı, seminer, konferans, yarışma, gezi, kariyer günleri ve farkındalık faaliyetleri ile öğrencilerin mesleği tanımaları, iş ve yükseköğrenim imkânlarını öğrenmeleri sağlanacaktır.

04-07-202204-07-202204-07-2022

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.