AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Evde Eğitim Gören Özel Öğrenciler İçin Hazırlanan Eğitim Kitlerini Taşıyan Tırları Uğurladı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Evde Eğitim Gören Özel Öğrenciler İçin Hazırlanan Eğitim Kitlerini Taşıyan Tırları Uğurladı.

Elmadağ Hasanoğlan Ders Aletleri Yapım Merkezinde düzenlenen EVKİT Dağıtım Töreni'nde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıklarının çok yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek geçen hafta da buradan okul öncesi eğitime erişimi artırmak için üretilen materyalleri uğurladıklarını anımsattı.    12 Eylül 2022'de eğitim öğretim yılı başladığında öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin daha müreffeh ortamlarda öğretime devam edebilmeleri için yaz döneminin yoğun hazırlıkla geçtiğini kaydeden Özer, "Arkadaşlarımız hiç tatil yapamadılar. Büyük fedakârlıklar gösterdiler. Bu fedakârlıklarından dolayı hem kendilerine hem de fedakârlığı paylaşan ailelerine en içten şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.    Geçen hafta itibarıyla eğitimde fırsat eşitliği merkezli adımlar kapsamında tüm okullara ücretsiz ders kitapları ve yardımcı kaynakların ulaştırıldığını belirten Bakan Özer, "Sayın Cumhurbaşkanımızın daha önceden de müjdelediği gibi bu defa ilk kez 130 milyon yardımcı kaynak da basılarak tüm okullarımıza, tüm sınıflarımıza ulaştırıldı." dedi.     Özel eğitim alan öğrencilerin eğitime erişimlerini sağlamak için yapılan çalışmalara değinen Bakan Özer, "Şu anda bizim önceliğimiz kaynaştırma öğrencileridir, bu çocuklarımızın akranlarıyla birlikte eğitim ortamlarında yer almasıdır. Eğer bu mümkün değilse özel eğitim anaokulunda, uygulama okullarında, meslek okullarında; bu mümkün değilse mevcut okulların içinde özel eğitim sınıflarında eğitim almaları; bu mümkün değilse hastanede;  bu da mümkün değilse evinde hizmet alan özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerimizin sayısı, 453 bin 29. Yıllarca örnek gösterilen Finlandiya'daki tüm eğitim kademelerindeki öğrenci sayısı, 600 binler civarında. İşte bu, Türkiye'nin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Yaklaşık 19 milyon öğrencisiyle, 1.2 milyon fedakar öğretmeniyle bu ülkenin beşeri sermayesini artırmak için, diğer ülkelere de ilham veren güzel örnekleri her geçen gün artırmaya devam ediyor." dedi.     Bakan Özer, özel öğrenciler için hazırlanan ev kitlerinin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.   31-08-202231-08-202231-08-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.