AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muaythai Şampiyonları İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ İle Birlikteydi

Muaythai Şampiyonları İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ İle Birlikteydi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından düzenlenen organizasyonda, kategorilerinde Türkiye Şampiyonu olarak Tayland' da yapılacak Dünya Şampiyonasına gitmeye hak kazanan ilimiz Efeler Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı.

Muaythai Üst Genç Kategorisi 45 Kg' da Türkiye Şampiyonu olan 11.Sınıf öğrencimiz Fadime ÖZKAN ile Alt Genç Kategorisi 54 Kg Türkiye Şampiyonu 10. Sınıf öğrencisi Elif Hayriye YILMAZ (rahatsızlığından ötürü gelemedi) ve geçen yıl Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi' ni birincilikle bitiren ve bu yıl öğrenimine Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği' nde devam eden Nefise ATALAY katıldıkları yarışmalara ilişkin hazırlık süreçleri ve yaşadıkları deneyimler hakkında İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ' a bilgi verdiler.

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ; "Pırıl pırıl öğrenciler ve özellikle bayan olmanız hasebiyle büyük başarı elde ettiğiniz ve genellikle erkekler tarafından tercih edilen bu spor dalında ilimize getirdiğiniz Türkiye Şampiyonluğu derecelerinden ötürü gurur duyuyorum. Hangi spor dalı olursa olsun, içinde bulunduğunuz süreç sizlerin bedensel ve ruhsal gelişimini desteklerken bunun yanı sıra disiplinli çalışma, azim ve kararlılık açısından da karakter gelişiminizi olumlu yönde etkiliyor.

Nefise ATALAY kızımız geçen yıl okulumuzdan birincilikle mezun oldu, bu yıl üniversite öğrencisi ve A Class  57 kilo Milli Takım Seçmesi Şampiyonu olarak geldi. Tüm öğrencilerimiz için güzel bir örnek teşkil ediyor.  Dünya Şampiyonasından güzel haberlerinizi bekliyorum" dedi.

Sayın OKUMUŞ aynı zamanda öğrencilerimizin eğitimcileri Milli Takım Antrenörü Murat KAYA, okulumuz Müdür Yardımcısı ve Beden Eğitimi Öğretmeni Cevdet OK ile okul ve ilçe yöneticilerimize de hassasiyet ve çabalarından ötürü teşekkürlerini ileterek başarılarının devamını diledi.

29-07-202129-07-202129-07-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.