AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ERASMUS AKREDİTASYONUNA SAHİP KURUMLAR ARASINDA...

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ERASMUS AKREDİTASYONUNA SAHİP KURUMLAR ARASINDA...

Erasmus+ Programı, hedeflerini ve hareketliliklerini daha uzun vadede planlama ve gerçekleştirme imkanı sağlamak amacıyla kurum ve kuruluşlara Erasmus+ Akreditasyonu vermektedir. Bu akreditasyonun verilmesi kurum/kuruluşların kendilerini geliştirmek için, yüksek kaliteli hareketlilik faaliyetlerini uygulamak amacıyla bir plan hazırladığını teyit etmektedir.

Erasmus+ Programı tarafından akredite edilen Aydın İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, proje başvurusu yapmadan, okullarla kuracağı konsorsiyum ile yapacağı etkinlikler için Ulusal Ajans'tan hibe desteği alabilecektir.

Müdürlüğümüz, 2021-2027 yılları arasında, konsorsiyum lideri olarak ilimizdeki okulların ihtiyaçlarına göre planlayacağı projelerin ayrıntılı planlarını yazmaya gerek kalmadan, her yıl yeni hareketlilik faaliyetleri için kolayca fon talep edebilecek, daha çok okul, öğretmen ve öğrenciye erişim sağlayarak proje etkinliklerinden faydalanmalarına katkı sağlayacaktır. Bu etkinlikler aynı zamanda uluslararası platformlarda da gerçekleştirilebilecektir.

Önümüzdeki 7 yıllık süreçte amacımız, konsorsiyum lideri olarak Aydın ilinde özellikle daha önce Erasmus+ programlarından faydalanmamış okullarımıza destek olmak, konsorsiyum ortağı alarak yurt içinde ve yurt dışında yapılacak etkinliklere aktif olarak dahil olmalarını sağlamaktır.

Akredite çalışmalarında emeği geçen tüm yönetici ve öğretmenlerimize teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.