AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ ARASINDA BİR İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ DAHA İMZALANDI.

Müdürlüğümüz Öğretmen Destek Merkezi ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Bilim, Teknoloji, Mühendislik Ve Matematik Eğitimi Uygulama Ve Araştırma Merkezi (Adustem) arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalanmıştır.
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ ARASINDA BİR İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ DAHA İMZALANDI.

Bakanlığımız tarafından açıklanan 2023 Eğitim Vizyonu, öğrencilerin 21.yy becerileri ile donatılmasını ve bu noktada disiplinler arası eğitimin yaygınlaştırılmasını işaret etmektedir. Vizyon belgesinin odağına insan konularak, eğitimin iyileştirilmesinde öğretmen niteliğinin ve öğrenme ortamlarının geliştirilmesinin önemi vurgulanmıştır.  Aydın Öğretmen Destek Merkezi'nde öğretmen eğitimlerinin üniversite, araştırma merkezleri ve benzer paydaşların işbirliği içerisinde yapılması planlanmaktadır.

Bu amaçla yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim odaklı projelerin hayata geçirilebilmesi, ülkemizdeki eğitime katkı sağlanması, eğitimin temel taşı olan öğretmenlerin farklı konu ve alanlarda deneyimlerini arttırması için Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ile işbirliği ve koordinasyonun sağlanması konusunda bir fikir birliğine varılmıştır.

Bu bağlamda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Osman Selçuk ALDEMİR'in hazır bulunduğu bir işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Bu protokol ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ADUSTEM) ile Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Destek Merkezi arasında, eğitim faaliyetlerinin niteliğini artırmaya yönelik alanlar öncelikli olmak üzere, bilimsel, akademik, sosyal ve kültürel çalışmalar yürütmek, düzenlenecek ortak faaliyetlerde taraflar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak hedeflenmektedir.

Öncelikli olarak öğretmen eğitimleri olmak üzere, bu protokol kapsamında;

- Eğitim öğretim faaliyetleri,

- Öğrenme ortamları

- Bilimsel ve entelektüel bilgi paylaşımı,

- Çeşitli organizasyonlar,

- Eğitimi destekleyici sosyal ve kültürel faaliyetler olmak üzere; beş temel alanda işbirliğine gidilecektir.

23-03-202123-03-202123-03-202123-03-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.