AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz İle ORGE Firması Arasında "Mesleki Eğitimde Okul Sanayi Ar-Ge İşbirliği" Protokolü İmzalandı

Müdürlüğümüz İle ORGE Firması Arasında

Müdürlüğümüz ile Aydın'da faaliyet gösteren ORGE Grup Yapı Mobilya firması arasında "Mesleki Eğitimde Okul Sanayi Ar-Ge İşbirliği" Protokolü imza töreni için İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah Okumuş ve ORGE Grup Yapı Mobilya firması Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Geçgel bir araya geldi.

Protokol kapsamında Aydın Efeler Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya İmalat Dalında eğitim gören öğrencilerimize mobilya imalatında lider ORGE Yapı Mobilya firmasının üretim alanlarında uygulama yapma imkanı sağlanarak eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile mesleki eğitim güçlendirilmesi ve işletmenin ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlayarak ulusal meslek standartlarına uygun kalifiye eleman açığının ortadan kaldırılması sağlanacak.

Aydın'ın mesleki eğitimine büyük katkılar sunacağına inandığımız bu protokol kapsamında; Okul-İşletme işbirliğinde, Mobilya ve iç mekan tasarımı alanı kapsamında yer alan mesleklerde sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli olan mesleki yeterlikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirilecek ve öğrencilerimizin istihdamına destek olunacaktır.

Ayrıca bu önemli protokol ile birlikte;

·         Aydın Efeler Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde bulunan Mobilya İmalat Dalı Atölyesinin ORGE Firması tarafından son teknoloji donatım malzemesi ihtiyaçları karşılanacak,

·         Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı öğretmenlerine yönelik mesleki gelişimlerini destelemek amacı ile kurslar planlanacaktır. Ayrıca ORGE Firması tarafından Mobilya ve İç Mekan Alanı öğrencilerimize burs imkanı da sağlanacaktır. Diğer taraftan Meslek Lisesi öğrencilerimiz ORGE Firmasının çatısı altında kurslar görecek ve eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz firmanın kalifiyeli elamanı olarak istihdam edilme imkanı bulacaklardır.

ORGE Grup Yöneticilerine bu duyarlılıkları için teşekkür eden Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, "Aydın Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisemiz öğrencileri için protokol imzalamış bulunmaktayız. İnşallah Aydın'ın eğitimi açısından bu imzaların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Özellikle meslek liselerimizin gelişimi için ben bunun bir kazanç olduğunu düşünüyorum. Bunun diğer firmalarımıza da örnek olmasını temenni ediyorum. Onlara da bizim kapımızın açık olduğunu ifade etmek istiyorum. Bu protokol ile öğrencilerimiz uygulamalı eğitimlerini burada almış olacak. En önemlisi ise burada son sistem makinelerle tanışacaklar. Böylelikle öğrencilerimizin nitelikli işgücü olarak sektöre girme fırsatları olacak. Bizim 8.sınıf öğrencileri için böyle işyerlerine ziyaretlerimiz oluyordu. Onların meslek liselerine yönelmeleri ve tercih etmeleri için, fakat şimdi bir adım daha ileriye gidiyoruz. Ortaokul öğrencilerimizi meslek liselerimize özendirmek için ilk olarak Kızılcaköy Mahallesi Ortaokulu öğrencilerimiz ile başlayarak tüm ortaokul öğrencilerimizi bu fabrikamızı gezdireceğiz" ifadelerini kullandı. 


Protokolün verimli çalışmalara vesile olmasını temenni ederek çalışmalardan faydalanacak öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

 

 

 

24-09-202124-09-202124-09-202124-09-2021

 

 

 

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.