AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu 1. Robotik ve Kodlama Şenliği Yoğun İlgi Gördü

Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu 1. Robotik ve Kodlama Şenliği Yoğun İlgi Gördü

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu 1. Robotik ve Kodlama Şenliği Vali Yardımcımız Abdullah ASLAN, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Bahameddin KARAKÖSE, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tunay ÇOBAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Okul müdürleri, öğretmenler, öğrencilerin ve halkımızın katılımıyla gerçekleşti. 30’a yakın okulumuzun 60 proje ile katıldığı etkinlik yoğun ilgi gördü.

Şenliğimizde Özel İsabet Okulları Mehter Takımı ile Mustafa Kiriş Ortaokulu Halk Oyunları Ekibi gösteri yaparken, Kızılay Kan Merkezi tarafından kan bağışı, PTT Başmüdürlüğü tarafından mobil Tanıtım Aracı’da etkinlikte yer aldı.

 

         Günümüzde gelişen teknoloji, bilişim teknolojilerini hayatımızın içinden çıkaramayacağımız hale gelmiştir. Artık bir yabancı dil kadar kod okuryazarlığı da çok önemli bir hal almıştır. Bu yıl 11.si düzenlenen MEB Robot Yarışmasından sonra ihtiyaç duyulması nedeni ile Bakanlığımız okullarında okutulmak üzere Robotik ve Kodlama dersinin müfredatını hazırlamış ve önümüzdeki yıllarda ders olarak okutulmasını sağlayacaktır.

 

         Ülkemizde ve dünyada kendi oyununu kendin yap, kendi robotunu tasarla fikri ile Robotik ve Kodlama çalışmalarının bu kadar önem kazandığı dönemde İlimizde bu alanda yapılan çalışmaları, ilgi duyan öğrenci ve öğretmenlerimizi bir araya getirerek farkındalık yaratmak için Müdürlüğümüzce 1. Robotik ve Kodlama Şenliği düzenlenmiştir. 30a yakın okulumuzun 60 proje ile katıldığı fuarda robotik, eğitsel uygulama ve eğitsel oyun alanında ilimiz genelinde yapılan çalışmalar yer almaktadır. Anaokulundan lise seviyesine kadar birçok öğrenci ve öğretmenimizin katkısı ile hazırlanan çalışmaların geleceğin bilişim uzmanları için bir farkındalık yaratacaktır.

 

        Müdürlüğümüzün ilk etapta bilişim teknolojileri öğretmenleri ile başlayan ve sınıf öğretmenleri ile devam eden Robotik ve Kodlama çalışmaları bu alana ilgi duyan ve kod yazmayı öğrenmek isteyen öğretmenlerimiz ile 2017-2018 yılında devam edecektir.

 

           Başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi ekibi olmak üzere, etkinlikte görev alan, katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlar, yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve velilerimize teşekkür ederiz. Gelecek yıl daha fazla okulumuzda daha fazla öğrenci ve öğretmen ile çalışma yapılması hedeflenirken Robotik ve Kodlama Şenliğinin 2.sinde daha da fazla proje yer alması beklenmektedir.

 

 

25-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-2017

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.