AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüzün “Kardeşliğe Engel Yok” isimli Projesinin Basın Tanıtım Toplantısı Yapıldı…

Müdürlüğümüzün  “Kardeşliğe Engel Yok” isimli Projesinin Basın Tanıtım Toplantısı Yapıldı…

 

Müdürlüğümüze ait 2016 yılında uygulamaya konan “Kardeşliğe Engel Yok” isimli projemizin 2017 yılında yapılacak olan çalışmalarının tanıtımı Wonderpark’ ta; Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet BAYRAMOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet Tansel SARAYKÖYLÜOĞLU ve Vahit ÇOPUR ile Proje Koordinatörü Şube Müdürü Ramazan KANITÜRK ve Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ÖZMEN ile okul müdürleri ve basın mensuplarının katılımı ile yapıldı.

 

2017 yılında ilimiz Efeler İlçesi’ nde tam ve yarı zamanlı kaynaştırma öğrencilerine yönelik uygulanacak olan “Kardeşliğe Engel Yok” isimli projemiz; kaynaştırma öğrencilerimizin sosyalleşmesine ve yaşam becerilerinin arttırılmasına yardımcı olarak aynı zamanda normal gelişim gösteren öğrencilerde konuyla ilgili farkındalık oluşturarak, kaynaştırma öğrencilerimizin toplumsal entegrasyonun hızlandırılmasını amaçlamaktadır.

 

Projemizle yetersizliği olan bireylere karşı toplumsal duyarlılığın arttırılması, kaynaştırma öğrencilerinin iletişim ve bağımsız yaşam becerilerinin kazandırılması ayrıca bu öğrencilerin sosyal ve kültürel hayatta yer almalarının sağlanması hedeflenmektedir.

09-03-201709-03-201709-03-2017

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.