AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Patent Tasarım Başvuruları Onaylanan Aydın Lisesi'nden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'a Ziyaret

Patent Tasarım Başvuruları Onaylanan Aydın Lisesi'nden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'a Ziyaret

Belirgin bir niteliği, ünü veya diğer özellikleri itibariyle kökenin bulunduğu bir yöre, alan, bölge veya ülke ile özdeşleşmiş bir ürünü gösteren işaretler "Coğrafi İşaret" olarak adlandırılır. Coğrafi işaretler tescille koruma altına alınmaktadır. Ürünün, üreticinin, tüketicinin ve nihayetinde ülkenin milli ve kültürel değerlerinin korunması, coğrafi işaret tescilinin başlıca amaçlarıdır. Bu vesileyle Aydın Lisesi'nin hazırladığı projelerle başvurusunu yaptığı 3 adet Patent Tasarım Başvurusu Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından kabul edildi.

 "Yenilenebilir Tüketim", "Aydın Lisesi Logosu" ve "İncir Adam" patent tasarım başvuruları kabul edilerek Türk Patent ve Marka Kurumunun Resmî Patent Bülteni'nde  yayımlandı. Böylece Aydın Lisesi'nin 3 adet patent tasarım başvurusunun tamamının onaylanması ile üçte üç yaparak büyük başarı elde etti.

Okul Müdürü Serkan AKYOL ve projeleri başarıyla yürüten okul öğretmenleri ile öğrencileri patent tasarımlarını sunmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'a ziyarette bulundu. Sayın OKUMUŞ, onaylanan patent tasarımlarının sadece Müdürlüğümüz için değil; ilimiz hatta ülkemiz için büyük öneme sahip olduğunu vurgulayarak özverili çalışmaları için öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür etti.

07-12-202207-12-202207-12-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.