AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK TÜRKİYE ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliği kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmeleri, sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramaları ve Yeşilay cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla bu yıl onuncusu düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması" Türkiye ödül töreni 01.12.2020 tarihinde salgın hastalık nedeniyle çevrimiçi olarak yapıldı.
SAĞLIKLI NESİL SAĞLIKLI GELECEK TÜRKİYE ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması" Türkiye ödül törenine Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, Rehberlik Hizmetleri Daire Başkanımız Dr. Murat AĞAR, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit ÖZTÜRK ve yönetim kurulu üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ ve ödül alan diğer illerin il milli eğitim müdürleri ve özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinden sorumlu il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri, illerin Yeşilay şube başkanları, en çok başvuru yapan ilk üç ilin il milli eğitim müdürleri ve Yeşilay şube başkanları katıldı.

Ayrıca ödül alan 18 öğrenci, velileri ve öğretmenleri ile beraber ilimizden Lise-Görsel Kategoride Türkiye üçüncüsü olan Efeler Emel-Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi öğrencimiz Mert BAŞBOSTANCI ve öğretmeni de katıldı.

Ödül töreninde Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Mehmet Nezir GÜL "Bakanlığımızın okullarımızda öğrencilerimizin akademik gelişimlerinin yanında onların sosyal, ahlaki, duygusal gelişimlerini destekleyen çalışmalar yürüttüğünü, çocuk ve gençlerimizi her türlü bağımlılıkla mücadele ederek korumayı amaçladığını" ifade etti. Yarışmaya başvuruda bulunan, ödül alan kıymetli öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik; yarışmaya emek veren öğretmenlerimize, okul idarecilerimize, il milli eğitim müdürlerimize ve Türkiye Yeşilay Cemiyetine teşekkür etti.

Ödül töreni ödül alan öğrencilerin açıklanması ile sona erdi.

02-12-202002-12-2020

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.