AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Şarkılar Bizi Söyler, Biz de Şarkı Söyleriz" Projesi İle Aydın'da Türk Sanat Müziği Rüzgârı EstiMillî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün Türk Müziğinin gelecek nesillere aktarılması amacıyla başlattığı "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi kapsamında, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğünce il genelinde Halk Eğitimi Merkezlerinde Türk Sanat Müziği Koroları oluşturuldu. Korolar sürdürdükleri çalışmaların ardından ilçelerde verdikleri konserlerle büyük beğeni topladı.

Türk Sanat Müziğine ilgi duyan, şarkı söylemek isteyen herkesi bir araya getiren "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi, Aydın'da verilen konserlerle dinleyicilerle buluştu.

İlimiz Efeler, İncirliova, Germencik, Söke, Nazilli, Kuşadası ve Bozdoğan Halk Eğitimi Merkezlerimiz tarafından oluşturulan korolarda; her yaş ve meslek grubundan koristler, seslendirdikleri Türk Sanat Müziği eserleriyle dinleyicilere büyük bir müzik ziyafeti sundu.  

"Türk Müziği" kültürünün, özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin hafızalarında yer etmesi gerektiğini ifade eden Aydın İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Seyfullah OKUMUŞ, "Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu anlamda evlatlarımızın, gençlerimizin özüne ait kültürel mirasını hatırlaması ve benimsemesine yönelik bu güzel çalışmaları her zaman desteklemekteyiz. Müzik severler olarak davetimize lütfederek bizlerle birlikte olduğunuz için teşekkür ediyorum. Kursiyerlerimiz, eğitmenleri eşliğinde yaptıkları özverili çalışmalar neticesinde çok kısa sürede 7 muhteşem konser sundular. Başta kursiyerlerimiz olmak üzere eğitmenlerimizi, yöneticilerimizi ve emeği geçen herkesi kutluyorum. Öncülük ederek ve destekleriyle bizi bu güzel ortamda buluşturan Sayın Bakanımız başta olmak üzere projenin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. " dedi.

Proje kapsamında ilimizi Muğla'da verecekleri konserle temsil edecek olan Bozdoğan Halk Eğitimi Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu'nu tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

26-01-202326-01-202326-01-202326-01-202326-01-202326-01-202326-01-202326-01-2023

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.