AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın ÇANDIROĞLU, Anaokulu Müdürlerimizle Birlikteydi..

Sayın ÇANDIROĞLU, Anaokulu Müdürlerimizle Birlikteydi..

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU, ilimiz Efeler İlçesi bağımsız anaokulu müdürlerimizle bir araya geldi.

 

2018-2019 Eğitim Öğretim yılı çalışmalarının değerlendirildiği istişare toplantısında okul öncesi eğitimin önemine değinen Sayın ÇANDIROĞLU; çocuklarımızın anne kucağından sonra okul kavramı adına tanıştıkları ilk eğitim kurumları olan bağımsız anaokullarımızın gelecek nesillerimizin şekillenmesinde ve eğitim hayatlarındaki yerine özellikle dikkat çekerek, Bakanlığımızın 2023 Vizyonu ve okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması politikalarına dikkat çekti.

İlimizde okul öncesi eğitimde okullaşma oranının Türkiye geneli ortalamanın üstünde olduğunu ve bu yıl daha da artacağını vurgulayan Sayın ÇANDIROĞLU ayrıca yeni eğitim öğretim yılında okul öncesi eğitimde “dil öğretimi ve değerler eğitimi” alanlarına daha çok önem verilmesinin altını çizerek; okul öncesi eğitimde lokomotif görevini üstlenen bağımsız anaokullarımıza yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

09-10-201809-10-201809-10-2018

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.