AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın ÇANDIROĞLU’nun, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Sayın ÇANDIROĞLU’nun, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

 

 

Cumhuriyetimizin kurucusu, milli mücadelemizin önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, aramızdan ayrılışının 80. yılında bir kez daha saygıyla yâd ediyoruz.

 

Milletimiz yüreğindeki inanç, kalbindeki iman ve esarete baş kaldırışıyla birlikte, Atatürk’ün izinde istiklalini kazanmış; yediden yetmişe canı pahasına kurtuluş mücadelesini vermiş ve O’nun liderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk; bir devlet adamı olarak sadece kazandığı zaferlerle değil aynı zamanda askeri dehası, vatan severliği, arkasından kitleleri sürükleyebilen liderlik vasfı ve yeni ufuklara açılan dünya görüşüyle Türk Milleti’ nin yeniden dirilişinin ve dünyaya kendini ispatlayışının da sembolü olmuştur.

 

Atatürk’ün bizlere bıraktığı emanetlere sahip çıkarak; çağdaş dünyanın güçlü üyesi olmanın azim ve kararlılığı içerisinde vatanımıza ve bayrağımıza bağlı, milli ve manevi değerlerle yoğrulmuş bir nesil yetiştirmek biz eğitimcilerin en önemli görevidir.

Bu yüzden 10 Kasım sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür.

 

Atatürk’ün “Türk çocuğu, atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” sözünü hiç unutmadan onun düşüncelerini anlamak, muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda ilerlemek, karşımıza çıkacak tüm güçlükleri birlik, beraberlik içinde yenerek ve yılmadan çalışarak örnek bir ülke olmayı sürdürmek millet olarak en önemli görevimiz ve aynı zamanda vatanımızı bize emanet eden ecdadımıza karşı en büyük sorumluluğumuzdur. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 

 

Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.