AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın ÇANDIROĞLU’nun 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı..

Sayın ÇANDIROĞLU’nun 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı..

Bugün 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılına başlamanın heyacanını öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile birlikte yaşıyoruz.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bugün dev bir projeye daha imza atmanın gururuyla yeni bir eğitim sezonuna başlıyoruz. “Aydın Astronomi ve STEM Bilim Şenliği” ile 17-18-19.Eylül.2018 tarihlerinde 3 gün süreyle ilimiz genelinde 20.000 öğrencimiz 440 bilim atölyesinde 250 alanında uzman öğretmen ve akademisyen eğitim alırken, Türkiye’ nin en büyük 6 dev teleskopu ile gökyüzünü izleme imkânı bulacaklar.

Tüm halkımızın davetli olduğu bu dev organizasyonda 18 farklı alanda (astronomi, stem, kodlama, robotik, arduino, maker, matematik, fen, fizik, kimya, biyoloji, sağlık, tarih, coğrafya, Türkçe, spor, güzellik ve bakım) öğrencilerimiz ve eğitimcilerimiz bir araya gelerek yeni keşiflerde bulunmanın sevincini yaşayacaklar.

 

Sevgili Öğrencilerim,

Sizler bizim geleceğimiz, gelecek nesillerimizin temsilcisi ve aynı zamanda tüm umudumuzsunuz. Sizlerin genç ve dinamik Türkiye’nin gelecekteki emanetçileri olarak; vatanına, milletine, bayrağına bağlı, insan sevgisini her şeyin üzerinde tutan ve yaşadığı toplumu güzelleştiren nesiller olabilmeniz için eğitimciler olarak var gücümüzle çalışmaktayız. Eğitim kurumlarımızın her kademesi sizlerin eğitim hayatınızdaki mihenk taşlarından biridir. Akademik alanda göstereceğiniz başarıların yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif alanlarda göstereceğiniz başarılar da bizler için yeteneklerinizin ve istidatlarınızın geliştirilmesi ve sizlerin toplumsal hayata kazandırılması adına ayrı bir önem taşımaktadır. Sizlerin yeni eğitim-öğretim yılında başarılı birer öğrenci olarak bizlerin gururu olacağınıza inancım tamdır.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Eğitim neferleri olarak çıktığınız bu kutsal yolda, öğrencilerimiz ve okullarımızın en büyük dayanağı ve ilmin ışık yayanlarısınız. Yarınlarımızı inşa edenler olarak görevinizin bilincinde fedakârlıkla yaptığınız tüm çalışmaların yanında ve sizleri desteklemek adına her zaman bir adım arkanızdayız. Yeni öğretim yılında tüm eğitimcilerimize başarılar diliyorum.

 

Kıymetli Veliler,

Bizlere emanetiniz olan çocuklarınız bizlerin de evlatlarıdır. Eğitim camiası olarak; öğretmenlerimiz ve kurumlarımız ile birlikte bu ağır sorumluluğun bilinciyle hareket etmekteyiz. Sizlerin eğitimcilere olan desteği ve güveni bizlerin başarısını arttıracak en önemli unsurdur. Yeni eğitim-öğretim yılının hepimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü


14-09-201814-09-2018

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.