AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Mehmet DİNEK'in İsmi Nazilli Zafer Ortaokulu'na törenle verildi

Şehit Mehmet DİNEK'in İsmi Nazilli Zafer Ortaokulu'na törenle verildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin Afrin'de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekâtı sırasında bölücü terör örgütleriyle girdikleri çatışma sonucu şehit olan kahraman askerimiz Uzman Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek'in ismi düzenlenen yoğun katılımlı törenle mezun olduğu Nazilli Zafer Ortaokulu'na verildi.

Şehidimizin ismi bundan sonra Nazilli Şehit Mehmet DİNEK Ortaokulunda yaşayacak.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'un katıldığı isim değişikliği ve tabela açılış törenine protokol üyeleri ile birlikte şehidimizin anne ve babası Kenan ile Sezgül Dinek, şehidimizin kardeşleri ve öğrenci ile öğretmenlerimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan törende protokol konuşmaları ile İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ'un konuşmaları ile devam etti. Konuşmasında Şehidimiz Mehmet Dinek'e ve onu yetiştiren anne babasına hayır duası eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ "Kahraman askerimiz Şehit Mehmet Dinek'e Allah rahmet eylesin ve gani gani razı olsun. Bakınız şehidimiz de sosyal medya hesabından paylaştığı son fotoğrafında ise "Biz öldük mü ki vatan bölünsün" mesajını vermiş. Evet ne siz öldünüz ne de vatanımız bölündü. Sizin gibi kahramanlarımız sayesinde hainlere inat hiçbir zaman da bölünmeyecek, ilelebet varlığını sürdürecek inşallah" dedi.

İsim değişikliği töreni şehidimiz Mehmet Dinek'in babası Kenan Dinek'e Kuran-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim edilmesi ve Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek için okulda hazırlanan köşenin açılışı ile sona erdi. İsim değişikliği töreninin ardından şehidimiz için dökülen lokma misafirlere ikram edildi.

Oğlunun isminin okuduğu okulda yaşatılacak olmasından hissettiği duygularını ifade eden Şehit Mehmet Dinek'in babası Kenan Dinek evladıyla gurur duyduğunu ifade ederek  "Evladımızın ismini buraya layık gören devletimizi ve milletimize teşekkür ederim.Bir evladım daha olsa, onu da gönderirdim. Bizler sağ oldukça bayrak inmez, bu vatan bölünmez. Evladım burada okudu, yıllarını bu okulda geçirdi. Hiç aklına gelir miydi insanın bir gün şehit olacağı ve isminin okuduğu okula verileceği. Burada okuyan öğrencilerimizin, okulun ismine baktıkça vatan sevgisinin daha da artmasını temenni ediyorum. Bugün yanımızda olan, bizi yalnız bırakmayan herkesten Allah razı olsun" dedi.

Kahraman Şehidimiz Mehmet Dinek'e bir kez daha  Allah'tan rahmet diliyoruz.

Bu millet Şehidimiz Mehmet Dinek'e ve tüm gazi ve şehitlerimize minnettar.

 

19-10-202119-10-202119-10-202119-10-202119-10-202119-10-202119-10-202119-10-202119-10-202119-10-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.