AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Simülasyon Teknolojileri Girişimcisi Salih KÜKREK Tecrübelerini Yönetici ve Öğretmenlerimizle Paylaştı?

Simülasyon Teknolojileri Girişimcisi Salih KÜKREK Tecrübelerini Yönetici ve Öğretmenlerimizle Paylaştı?

Devlet tarafından Silikon Vadisine gönderilen ilk teknoloji şirketi olan SANLAB' ın (Simülasyon Teknolojileri) kurucusu Sayın Salih KÜKREK tecrübelerini yönetici ve öğretmenlerimizle paylaştı.

Müdürlüğümüz tarafından organize edilen ve iki oturum halinde gerçekleşen programın sabah oturumunda öğretmenlerimize "Yapay Zekâ Nedir, Nerelerde Kullanılır, Gelecekte Nerelerde Kullanılacak?" konularında bilgi veren Sayın KÜKREK, öğleden sonraki oturumda yöneticilerimize teknoloji girişimciliği ile ilgili tecrübelerini aktardı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, program sonunda tecrübelerini aktararak, verdiği bilgilerle farkındalık oluşturan Sayın KÜKREK' e plaket takdim ederek, teşekkürlerini iletti.

 Salih KÜKREK Kimdir? Silikon Vadisi'ne DEVLET tarafından gönderilen ilk teknoloji şirketi SANLAB (Simülasyon Teknolojileri)' ın kurucusu Salih KÜKREK, eğitim simülatörleri ve gerçek zamanlı robotik alanlarında ülkemizin ihtiyacı olan teknolojileri millileştirmek amacıyla teknoloji girişimcisi olmuştur. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın teknoloji girişimciliği alanında desteklediği ilk kuruluş olan SANLAB' da attığı adımlar, 2012 yılında TÜBİTAK'tan en iyi 10 teknoloji girişimcisi ve KOSGEB'den en iyi 5 genç girişimci ödüllerini getirmiştir.

Kocaeli TÜBİTAK MARTEK Arge Merkezi, İstanbul SANLAB Simülasyon Merkezi ve ABD Florida Simülasyon Vadisi Ofisinde kazandığı tecrübeyi gecikmeksizin gençlerimize aktarmak Salih KÜKREK için ulvi bir vazifedir. Bu vazifeye istinaden 2013 yılında "Gelecek için ARGE" ve "Teknoloji Girişimciliği Tecrübe Paylaşımı" başlıklı sosyal sorumluluk programlarını başlatmıştır. Bu programlar ile onlarca üniversite ve yüzlerce lisedeki binlerce öğretmen ve on binlerce öğrenci; eğitim, bilim, teknoloji ve girişimcilik alanlarında daha fazla farkındalık kazanmıştır.

 

www.kukrek.com       www.sanlab.net28-06-201928-06-201928-06-201928-06-201928-06-2019

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.