AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temiz Enerji Konulu Bilgisayar Destekli Afiş Tasarım Yarışması Düzenliyoruz

Temiz Enerji Konulu Bilgisayar Destekli Afiş Tasarım Yarışması Düzenliyoruz

Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Aydın Dijital Dönüşüm Projesinin 4. Faaliyet Alanı Çerçevesinde Temiz Enerji Konulu Bilgisayar Destekli Afiş Tasarım Yarışması düzenlenmektedir. Son başvuru tarihi 11 Mayıs 2022.

 

Müdürlüğümüz tarafından bilgisayar bilimleri alanına ilgili ve bu konuda yetenekli öğrencilerin uygun ortam ve rehberlik sağlanarak gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla "Aydın Dijital Dönüşüm Projesi" yürütülmektedir.

 

Aydın Dijital Dönüşüm Projemizin 4. Faaliyet Alanı çerçevesinde müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel liselerde öğrenim görmekte olan öğrencilerimize yönelik olarak  "Temiz" Enerji" adlı afiş tasarım yarışması düzenlenmektedir. 

 

Sanayileşme sürecinin bir sonucu olarak 1870'li yıllardan itibaren, fosil yakıtların kullanımındaki artışla birlikte insanlık, küresel iklim değişikliği sorunuyla yüzleşmek zorunda kalmıştır. Bu sorun gelişmişlik düzeyinden bağımsız olarak dünya ülkelerinin neredeyse hepsini ciddi oranda etkilemektedir. Yenilenebilir enerji veya alternatif enerji kaynakları son yıllarda savunulmakta olup temiz enerji üretimi açısından doğayı koruma üzerine en fazla uzlaşı sağlanmış önerme olarak öne çıkmıştır. 

 

Düzenlediğimiz bu yarışmayla Müdürlüğümüze bağlı tüm ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrencilerimiz tarafından çağımızın gereği olan bilişimle üretim becerileri kullanılarak küresel ısınma, iklim değişikliği ve sınırlı doğal kaynaklardaki azalmayla birlikte doğaya ve doğal kaynaklara zarar vermeyen temiz enerji üretim biçimleri hakkında farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır.

 

 20-04-2022


Başvuru Belgeleri

 

Başvuru için tıklayınız  

 

Yarışma Şartnamesi için tıklayınız

 

Veli İzin Belgesi için tıklayınız 

 

Danışman Öğretmen Beyan Belgesi için tıklayınız 

 

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.