AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temiz Enerji Konulu Bilgisayar Destekli Afiş Tasarım Yarışması Sonuçlanmıştır

Temiz Enerji Konulu Bilgisayar Destekli Afiş Tasarım Yarışması Sonuçlanmıştır

 

Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Aydın Dijital Dönüşüm Projesinin 4. Faaliyet Alanı Çerçevesinde düzenlenen Temiz Enerji Konulu Bilgisayar Destekli Afiş Tasarım Yarışması sonuçlanmıştır.

Sanayileşme sürecinin bir sonucu olarak 1870'li yıllardan itibaren, fosil yakıtların kullanımındaki artışla birlikte insanlık, küresel iklim değişikliği sorunuyla yüzleşmek zorunda kalmıştır. Bu sorun gelişmişlik düzeyinden bağımsız olarak dünya ülkelerinin neredeyse hepsini ciddi oranda etkilemektedir. Yenilenebilir enerji veya alternatif enerji kaynakları son yıllarda savunulmakta olup temiz enerji üretimi açısından doğayı koruma üzerine en fazla uzlaşı sağlanmış önerme olarak öne çıkmıştır.

Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Aydın Dijital Dönüşüm Projesinin 4. Faaliyet Alanı Çerçevesinde düzenlenen Temiz Enerji Konulu Bilgisayar Destekli Afiş Tasarım Yarışması ile müdürlüğümüze bağlı tüm ortaöğretim kurumlarında öğrenim görmekte olan öğrencilerimiz tarafından çağımızın gereği olan bilişimle üretim becerileri kullanılarak küresel ısınma, iklim değişikliği ve sınırlı doğal kaynaklardaki azalmayla birlikte doğaya ve doğal kaynaklara zarar vermeyen temiz enerji üretim biçimleri hakkında farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır. 

 

Düzenlenen yarışmada birbirinden güzel toplam 52 eser arasından sıyrılarak ilk üç dereceye giren öğrencilerimiz aşağıdaki tabloda verilmiştir.

 

Yarışamaya katılan tüm öğrencilerimizi ve derece alan öğrencilerimizi tebrik eder, onlara danışmanlık yapan öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

 

23-05-202223-05-202223-05-202223-05-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.