AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 2204-C LİSE ÖĞRENCİLERİ KUTUP ARAŞTIRMA PROJELERİ VE 2204-D LİSE ÖĞRENCİLERİ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMA FİNALİSTLERİ AÇIKLANDI!

TÜBİTAK 2204-C LİSE ÖĞRENCİLERİ KUTUP ARAŞTIRMA PROJELERİ VE 2204-D LİSE ÖĞRENCİLERİ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMA FİNALİSTLERİ AÇIKLANDI!

2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışmasına İlimiz Sosyal Bilimler Lisesinden Aslı Atalay öğretmenimizin danışmanlığındaki Enes Akın, Damlanur Yıldırım, Hasan Hüseyin Kuytu adlı öğrencilerimizin hazırlamış oldukları "Kutuplara İlişkin Algılarımız" adlı proje 631 projeden finale kalan 64 proje arasına girmeye hak kazanmıştır. Final aşaması proje değerlendirmeleri, 10-11 Nisan 2023 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılacaktır.

2204-D Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projeleri Yarışmasında ise ilimiz Aydın Ticaret Borsası Bilim ve Sanat Merkezi'nden Ceren Aydın öğretmenimizin danışmanlığındaki Elif Buse Bardak, Elif Köklüce, Yasemin Vapur adlı öğrencilerimizin hazırlamış oldukları "Kişilerin Tükettiği Besinlerin Sera Gazı Emisyonlarının Hesaplanmasını ve Karşılaştırılmasını Sağlayan Yazılımın Tasarlanarak Uygulanması" adlı proje 1130 projeden finale kalan 95 proje arasına girmeye hak kazanmıştır. Final aşaması proje değerlendirmeleri 10-12 Nisan arasında çevrim içi olarak yapılacaktır.

Ülkemiz genelinde yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle bu zor günlerimizde öğrencilerimizin gösterdiği başarılar, bir nebze de olsa bizlere moral olmuştur. Danışman öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor; başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.