TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı
![TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı Başvuru Sonuçları Açıklandı](/meb_iys_dosyalar/2018_12/31172413_5a40ea2dd3806c0514b1f4c8.jpg)
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından her yıl düzenlenen 4006 - TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı Çağrı sonuçları açıklandı.
Öğrencilerimizi bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek bilimsel yaklaşım becerilerine katkı sağlanması, 5-12. sınıf öğrencileri tarafından proje hazırlama süreçleri takip edilerek hazırlanmış alt projelerden oluşan ve program amaçları çerçevesinde düzenlenen Bilim Fuarları faaliyetlerinden oluşan “4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları” na bu yıl Türkiye genelinde 13.541 başvuru yapılmış olup 4678 başvuru kabul edilmiş ve başvuru kabul oranı %34.5 olarak gerçekleşmiştir. İlimizde ise bu yıl 171 başvuru yapılmış olup 102 proje kabul görmüş ve kabul oranı %59.65 olarak gerçekleşmiştir.
4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları başvuruları kabul edilen ilimiz genelindeki okullarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.