AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uluslararası Bilim Olimpiyatı Gümüş Madalyalı Öğrencimiz İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ İle Birlikteydi

Uluslararası Bilim Olimpiyatı Gümüş Madalyalı Öğrencimiz İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ İle Birlikteydi

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ TÜBİTAK takımında yer alarak uluslararası bilim olimpiyatında gümüş madalya kazanan Aydın Fen Lisesi öğrencimiz Nida Çildağ ile bir araya gelerek göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı tebrik edip hediye verdi.

TÜBİTAK takımında yer alan öğrencimiz Nida Çildağ uluslararası bilim olimpiyatında gümüş madalya kazanarak büyük bir başarı elde etmiş ve Aydınımız ile Türkiye'nin gururu olmuştu.

TÜBİTAK'ın Uluslararası Genç Bilim Olimpiyat takımına seçilen ve 60'dan fazla ülkeden 324 öğrencinin katıldığı yarışmada gümüş madalya kazanarak büyük bir başarı elde eden Aydın Fen Lisesi öğrencimiz Nida Çildağ Aydınımızın ve Türkiye'nin gururu olmuştu.

Uluslararası platformdaki bu büyük başarısı ile göğsümüzü kabartmamıza vesile olan Nida Çildağ'ı tebrik eden İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ emeği geçen öğretmenlerimize, okul yönetimine ve ailesine teşekkür etti.

TÜBİTAK 2202 Bilim Olimpiyatları kapsamında biyoloji, fizik, kimya dallarında Ülkemizi uluslararası arenada temsil etmek üzere Türkiye genelinde yetiştirilen sayılı öğrenciler arasına girerek 6 kişilik  Uluslararası Genç Bilim Olimpiyat takımında yer alan Aydın Fen Lisesi öğrencimiz Nida Çildağ , 12-19 Aralık 2021 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri ev sahipliğinde 60'dan fazla ülkeden 324 öğrencinin çevrim içi ortamda yarıştığı 18. Uluslararası Genç Bilim Olimpiyatı'nda (IJSO 2021) Gümüş Madalyanın sahibi olmuştu.

 

 

05-01-202205-01-202205-01-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.