AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ustalarımızın "Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Diplomalarını" İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ Verdi

Ustalarımızın

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, ilimiz Efeler Mesleki Eğitim Merkezi'nde öğrenim gören ustalarımızın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diploma Törenine Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sayın Selahittin ÇETİNDOĞAN ve diğer oda temsilcileri ile katıldı.

Mesleki eğitim merkezlerinde öğrenim gören çırak öğrencilerin özlük haklarında iyileştirmeler yapılarak kalfalık ve ustalık belgelerinin yanında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diploması da alabilmeleri için gereken fark dersleri Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenerek, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılından itibaren mesleki eğitim merkezlerinde Diploma Programı ile uygulamaya başlanmıştır.

Ayrıca, mesleki eğitim merkezlerinden önceki yıllarda kalfalık ve ustalık belgesi almış olanların da fark derslerini tamamlayıp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi diploması alabilmeleri için 2020-2021 Eğitim öğretim yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığınca Telafi Eğitimi Programı başlatılmıştır.

Bu kapsamda; Efeler Mesleki Eğitim Merkezimizde 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında "Telafi Eğitimi Programı" na katılarak eğitimlerini tamamlayan Ustalarımız, bugün itibariyle mesleki eğitim merkezlerinde ilk defa düzenlenen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Diplomalarını İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ' tan aldılar. 43'ü Efeler Mesleki Eğitim Merkezimizden olmak üzere,  Aydın genelinde toplamda 229 usta ve çırağımız diploma almaya hak kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ; "Sizler bizim için üretim alanında ülkemizin vazgeçilmez dinamiği ve nitelikli elemanlarısınız. Bugün burada diplomalarını alacak ustalarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ederken sizlere Pîr Ahî Evran Velî ' nin unutulmaz nasihatlarından biriyle seslenmek istiyorum:

"Harama bakma, haram yeme, haram içme. Doğru, sabırlı, dayanıklı ol. ..."

Bu vesile ile ustalarımızın yetişmelerinde emeği olan tüm eğitimci ve idareci arkadaşlarıma teşekkür ediyor; öğrencilerimize ve mesleki eğitim kurumlarımıza desteğiyle her zaman varlıklarını hissettiren, Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanımız Sayın Selahittin ÇETİNDOĞAN ile kendisinin nezdinde tüm oda başkanlarımıza ve buradaki oda temsilcilerimize de ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

08-07-202108-07-202108-07-2021

 

 

 

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.