AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VEFATININ 59. YILINDA DEĞERİN DAVRANIŞA DÖNÜŞTÜĞÜ İNSAN: AHMET TEVFİK İLERİ

Aydın İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak "değerin davranışa dönüştüğü insan" teması ile vefatının 59. yılında Millî Eğitim Bakanlarımızdan Ahmet Tevfik İLERİ'yi anma programı gerçekleştirdik.
VEFATININ 59. YILINDA DEĞERİN DAVRANIŞA DÖNÜŞTÜĞÜ İNSAN: AHMET TEVFİK İLERİ

Moderatörlüğünü Adnan Menderes Üniversitesi Söke İşletme Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Turan AKKOYUN hocanın yaptığı çevrim içi anma programına Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif YILMAZ, ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Sayın Kamber ÇAL ile Eğitimci-Yazar, Televizyon Programcısı Sayın Sadık YALSIZUÇANLAR konuşmacı olarak katıldı.

Türkiye'nin dört bir yanından takip edilen programda ilk sözü Tevfik İleri'nin bürokratik kariyeri ile siyasi hayatında milletimize kazandırdığı değerleri, bizzat merhumdan hatıralarla anlattığı eğitimci-yazar Sayın Sadık YALSIZUÇANLAR aldı.

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif YILMAZ, Türkiye'deki din öğretimi faaliyetleri ile Tevfik İleri ve hocası Celalettin ÖKTEN'in mücadeleleri sonucunda açılan imam hatip okullarının gelişim sürecini anlattı.

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kamber ÇAL ise merhumun lise-üniversite yıllarından itibaren başlayan milli değerlere sahip çıkmadaki sivil mücadelerini ve siyasi hayata başlaması ile bu mücadelenin nasıl icraata döküldüğünü anlattı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ ise Ahmet Tevfik İleri'ninvatan ve millet sevgisini, ilim ehline, millet sevdalısına olan saygı ve hürmetini, inanç, insanlık ve inceliğini, kula kul olmak yerine, her ne şart altında olursa olsun hakka kul olduğunu, arkadaşlığını, dostluğunu, kardeşliğini; kısacası "değer" dediğimiz kavramların bir insanda nasıl "davranışa" dönüştüğünü hayatından kesitler ile ifade ederek programın kapanış konuşmasını gerçekleştirdi.

12-01-202112-01-202112-01-202112-01-202112-01-202112-01-202112-01-2021

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.