AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAPRAK TESTLER ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNDE...

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, yaprak testler vesilesi ile öğrencilerimize bir mesaj yayınladı.
YAPRAK TESTLER ÖĞRENCİLERİMİZİN HİZMETİNDE...

Sevgili öğrenciler, merhaba.

Biliyoruz, şu anda sizlerin, öğretmenlerinizin, anne-babalarınızın kısacası ülkemizin gündemi çok farklı. Fakat şunu da biliyoruz ki, eğitim ve hayat devam ediyor. Evlerinizde televizyon ve çeşitli akıllı cihazlar kanalı ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve diğer kaynaklardan öğrenmeye, kendinize bir şeyler katmaya devam ediyorsunuz.

Bizler de Aydın İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak, Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde, uzaktan eğitim faaliyetlerinize katkıda bulunmak amacıyla, 350 test ve 3500 sorudan oluşan yaprak testlerimizi, 5 ila 12. sınıflar arasındaki tüm öğrencilerimiz için hizmete sunduk.

Aşağıda linkini verdiğimiz adresten ulaşabileceğiniz yaprak testlere, yüz yüze eğitim yapılan birinci dönem konularının üstüne, devam eden uzaktan eğitimin konularını da ekledik.

Bilgisayar, tablet ve cep telefonundan ulaşarak indirebileceğiniz yaprak testleri ister akıllı cihaz üzerinden, isterseniz çıktısını alarak kâğıt üzerinden çözebilirsiniz. Cevap anahtarları da testin en altında mevcut.

İçinden geçtiğimiz bu zorlu süreci atlatıncaya kadar evlerinizden çıkmamanızı, bu süreçte kitap okuma, müzik dinleme, belgesel-film seyretme, bir konu hakkında uzmanlaşma gibi faaliyetlerin yanında, elektronik ortamda sizlere sunulan tüm faydalı paylaşımları takip ederek öğrenmenize devam etmenizi ve hayatı eve sığdırmanızı rica ediyorum.

En kısa sürede yüz yüze görüşmek dileğiyle kalın sağlıcakla...

Seyfullah OKUMUŞ

İl Millî Eğitim Müdürü

 

Yaprak testlere yandaki linkten ulaşabilirsiniz --http://aydin.meb.gov.tr/Eistatistik/yapraktestler

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.