AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın Glütensiz Yemek Yarışması İle "Yıldız Şefleri" ni Arıyor

Aydın Glütensiz Yemek Yarışması İle

Müdürlüğümüz ARGE Birimi tarafından hayata geçirilen "Yıldız Şef Aydın" projemiz kapsamında Türkiye'de ilk kez Meslek Lisesi Öğrencileri arasında "Glütensiz Yemek Yarışması" gerçekleştiriliyor.

Bünyesinde yiyecek içecek hizmetleri alanı bulunan İlimiz genelindeki meslek liselerimizde öğrenim gören öğrencilerden oluşan ekiplerle glütensiz yemek yarışması düzenlenecektir.

24-25 Mayıs 2022 tarihinde Kadıköy Abdülhamid Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilecek olan yarışmada ekipler tarafından hazırlanacak glütensiz menülerle çölyak hastalığına farkındalık oluşturulmak istenmektedir. Hazırlanan menüler ayrıca kamu kurumlarının yemekhanelerine tavsiye niteliğinde sunularak glütensiz menülerin tüm Türkiye'de yaygınlaşması hedefliyoruz.

Yarışmamızda dereceye giren takımlar müdürlüğümüz tarafından ödüllendirilecektir.

Birinci Olan Takıma:

5000 TL + Başarı Sertifikası

İkinci Olan Takıma:

3000 TL + Başarı Sertifikası

Üçüncü Olan Takıma:

2000 TL + Başarı Sertifikası

Ayrıca tüm katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ile iş birliği ile gerçekleştirilecek "Yıldız Şef Aydın" ile ilgili şartnameye ve reçeteye aşağıdaki linklerden/eklerden ulaşabilirsiniz. Başvurular resmi yazı ile müdürlüğümüze 31 Mart 2022 tarihine kadar gerçekleştirilebilecektir.

 

Yıldız Şef Aydın Reçete için tıklayınız...

Yıldız Şef Aydın Şartname için tıklayınız...

 

25-03-2022

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.