AYDIN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ ve Kuşadası Kaymakamı Sayın YÜCEL, TÜBİTAK tarafından desteklenen Zenginliğe Farklı Bir Bakış: Endemik Bitkilerimiz ve Tüllüşahın Hikâyesi Projesini Ziyaret Ettiler

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ ve Kuşadası Kaymakamı Sayın YÜCEL, TÜBİTAK tarafından desteklenen Zenginliğe Farklı Bir Bakış: Endemik Bitkilerimiz ve Tüllüşahın Hikâyesi Projesini Ziyaret Ettiler

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa hazırlamış oldukları; "Zenginliğe Farklı Bir Bakış: Endemik Bitkilerimiz ve Tüllüşahın Hikayesi" başlıklı proje TÜBİTAK tarafından üçüncü kez 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 2022/1 çağrı dönemi kapsamında desteklenmeye değer bulunmuştur. 

ADÜ Buharkent MYO'dan Dr. Öğretim Üyesi Mithat Evrim DEMİR (Yürütücü), Prof. Dr. Mesut KIRMACI (ADÜ, Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü), Öğr. Gör. Dr. Gözde ASLAN (ADÜ Buharkent MYO), Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenleri Umut IŞIK ve Göktül AKPINAR' dan oluşan ekip tarafından yürütülen proje kapsamında; biyolojik zenginliğimizin önemli bir bölümünü oluşturan endemik bitkilerimiz ve Aydın'ın simge bitkilerinden biri olan TÜLÜŞAH (Tüllüşah, Aydın Gaşağı) tanıtılacaktır. Projemiz, Aydın ili genelinde sınavla öğrenci alan okullar kapsamındaki 10. ve 11. sınıf lise öğrencilerine yönelik olarak hazırlanmıştır.

17 Akademisyenin yer aldığı proje süresince toplam 30 etkinlik planlanmaktadır. Dilek Yarımadası ve Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, Kuşadası Yaylaköy ziyaretlerini içeren arazi çalışmaları, drama ve sanat etkinlikleri, web teknolojileri ile öğrenme uygulamaları ve laboratuvar çalışmalarıyla desteklenen projenin temel hedefi, doğaya duyarlı bireylerin yetiştirilmesidir.

Proje katılımcısı öğrencilerimizle teorik eğitimler sırasında bir araya gelen Sayın OKUMUŞ ve Sayın YÜCEL, Proje Ekibi Liderleri Dr. Öğretim Üyesi Mithat Evrim DEMİR (ADÜ Buharkent M.Y.O.) ve Prof. Dr. Mesut KIRMACI (ADÜ, Fen-Edebiyat Fakültesi, Biyoloji Bölümü) dan proje uygulaması hakkında bilgi alarak aynı zamanda katılımcı öğrencilerimiz ile de sohbet etme fırsatı buldular.

25-08-202225-08-202225-08-202225-08-2022

 

 

Adnan Menderes Mah. Doğu Aydın Bulvarı No25/A Efeler / AYDIN - 0 (256) 2151028 2151007

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.